Yeni yılda ilk işiniz su içmek olsun! İçine birkaç dilim limon ve karanfil atın

EN AZ 2 LİTRE SU TÜKETMEYİN

Güne su içerek başlamak oldukça iyi bir adım olacak. İçine ekleyeceğiniz birkaç dilim limon ve karanfil size enerji katacaktır. Gün sonuna kadar en az 2 litre su tüketmeyi unutmayın. Güne yeşilliklerden ve proteinden zengin bir kahvaltıyla devam etmek sizi oldukça iyi hissettirecektir. Unutmayın kahvaltınızda ne kadar fazla hamur işi ve karbonhidratlı yiyecek olursa, gün içinde kendinizi o kadar yorgun hissedersiniz.

ÖĞÜNLERİNİZİ SEBZE AĞIRLIKLI TUTUN

Özellikle yılbaşı gecesi şekerli ve mayalı içecekleri tüketirken sınırı aştıysanız, yılın ilk gününde karaciğerinize destek olacak, antioksidan zengini besinlere vücudunuz daha çok ihtiyaç duyacaktır. Gün içinde öğünlerinizi sebze ağırlıklı tutmak, kefir ve yoğurt gibi az yağlı kalsiyum kaynaklarına yer vermek vücudun detoks sürecine destek olacaktır.

DETOKS İÇECEĞİ HAZIRLAYIN

Karanfil, zencefil ve zerdeçalın antioksidan değeri en yüksek olan besinler arasında yer aldığını da kaydeden Hülya Yiğit, “Bir bardak suya toplamda bir tatlı kaşığı karanfil, zencefil ve birer orta boy portakal ve limonun suyunu sıkarak, yılın ilk günü için kendinize güzel bir detoks içeceği hazırlayabilirsiniz” dedi.

ROOİBOS VE HİBİSKUS GİBİ ÇAYLAR İÇİN…

Hülya Yiğit, yılın ilk gününde şeker ihtiyacına iyi gelecek antioksidan zengini yaban mersini, ahududu gibi kırmızı ve mor meyveler ile birlikte tüketilecek yeşil çay, rooibos ve hibiskus gibi çayların da kişileri hafif ve enerjik hissettireceğini söyledi.

YÜRÜYÜŞ YAPIN

Yılın ilk günü kendinize yıl boyunca fiziksel aktiflik konusunda söz vermek, sağlıklı kiloda olmak için de iyi bir fırsattır. Sağlıklı öğünlerle geçen gününüzü yarım saatlik hafif tempolu bir yürüyüş ile taçlandırmak sizi oldukça zinde hissettirecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir