Wyrmspan: Ejderhalarla kaplı ve daha derin bir Wingspan

Bu yeni oyun, oyuncuları, renkli ve mistik ejderhaları çeşitli habitatlara çekme görevine davet ediyor, Wingspan’in basitliğini korurken, bir yandan da daha karmaşık stratejiler sunuyor.

Oyun endüstrisi üzerine çalışmalar yapan deneyimli gazeteci Nicole Carpenter, iş gücü meselelerinden tutun da oyunların iş dünyası ve kültürüne kadar geniş bir yelpazede incelemeler yapıyor. Bu alanlarda derinlemesine araştırmalar yapmasıyla tanınan Carpenter, özellikle oyun endüstrisindeki emek meselelerine dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz günlerde ise oyun dünyasından ilginç bir haber geldi. “Wingspan” oyununun yayıncısı Stonemaier Games, “Wyrmspan” adında yeni bir oyun duyurdu. “Wingspan” benzeri bir oyun olan “Wyrmspan”, kuşları ejderhalarla değiştiriyor. “Apiary” oyununun yaratıcısı Connie Vogelmann tarafından tasarlanan “Wyrmspan”, bir ila beş oyuncu ile oynanabilen, popüler kuş oyun tahtası oyunundan ilham alıyor. Stonemaier Games’in bir basın açıklamasında belirttiğine göre, “Wingspan”ı yaratan Elizabeth Hargrave, “Wyrmspan”ı geliştirdi. Oyun, habitatlara kuş çekmeye dayalı “Wingspan” ile benzerlik gösterse de “biraz daha karmaşık” ve birkaç “anahtar farklılık” içeriyor.

Wyrmspan: Ejderhalarla kaplı ve daha derin bir Wingspan

90 dakikalık bir “Wyrmspan” oyununda, oyuncular, Ejderha Loncasını etkilemek için bir sığınakta ejderhaları çekmeye çalışıyor. “Wyrmspan”, Stonemaier Games web sitesinde Ocak sonunda satışa sunulacak ve Mart sonunda perakende olarak satışa çıkacak.

Stonemaier Games’in tanımına göre; oyuncular, “Wyrmspan” dünyasında, amatör bir drakolog olarak görev alıyor. Bu dünyada, her türlü şekil, boyut ve renkte ejderhalar gökyüzünde süzülüyor. Oyuncular, arazilerinde yeni keşfettikleri gizli bir labirenti kazarak, bu güzel yaratıkları mağaralarındaki sığınaklarına çekmeye çalışıyor.

Oyunda, oyuncular, her şekil ve boyuttaki ejderhalar için bir sığınak inşa ediyor. Sığınakları başlangıçta üç kazılmış alanla başlıyor: Kızıl Mağara’nın en sol alanı, Altın Grotto ve Ametist Uçurumu. Oyun boyunca, oyuncular sığınağın ek alanlarını kazacak ve ejderhaları orada yaşamaya teşvik edecek, güçlü yetenekler zincirleyerek Ejderha Loncası’nın gözüne girecekler.

“Wyrmspan”, “Wingspan”ın mekanizmalarından esinlenmiş olsa da, kendine has unsurları ile bağımsız bir oyun olarak öne çıkıyor (Wingspan ile uyumlu değil).

“Wingspan” gibi “Wyrmspan” da harika sanat eserlerine sahip. Fransız sanatçı Clementine Campardou, oyunu ve tüm ejderhaları suluboya ile resmetti; bu resimlerden birkaçını sanatçının web sitesinde bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir