Mersin’de dört ‘sahte savcı ve polis’ tutuklandı

Mersin’de kendilerini savcı ve polis olarak tanıtarak ‘Nitelikli dolandırıcılık’ yoluyla 7 milyon TL haksız kazanç sağladığı belirlenen 4 kişi yakalandı. Mahkemeye çıkartılan şüpheliler tutuklanarak cezaevine gönderildi.

SUÇ UNSURLARI ARAÇTA

Mersin’de kendisini savcı olarak tanıtan bir kişi tarafından 400 bin TL dolandırıldığını söyleyen bir mağdurun savcılığa yaptığı şikayet üzerine polis çalışma başlattı. Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği’nce yapılan çalışmada bu yolla 4 kişinin dolandırıldığı belirlendi. Yapılan teknik takiple şüphelilerin kullandıkları araç tespit edildi.

Yapılan takip sonucunda söz konusu araç durdurularak arama yapıldı. Araç içerisinde yapılan aramada şüphelilerin polis ve savcı olduklarına inandırmak amacıyla düzenlenmiş dokümanlar, 5 adet cep telefonu, banka kartı ve WhatsApp yazışmaları ile şikayetçiye ait saat ele geçirildi.

7 MİLYON DOLANDIRMIŞLAR

Ayrıca şüphelilerden elde edilen deliller ve dokümanlar üzerinde yapılan incelemelerde, 2 Milyon TL ve 5 Milyon TL olmak üzere toplamda 7 Milyon TL’lik dolandırıcılık olayına karıştıkları tespit edildi. Şüphelilerin özellikle yabancı uyruklu kişileri polis ve savcı unvanı kullanarak dolandırdıkları saptandı.

Yapılan çalışmalardan sonra belirlenen adreslere düzenlenen operasyonla kendilerini savcı ve polis olarak tanıtan B.D, A.İ, M.G ve M.T yakalandı. ‘Nitelikli dolandırıcılık’ suçundan haklarında işlem yapılarak mahkemeye çıkartılan 4 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir