Kışın kıyafetleri kurutmanın en kolay taktiği! Tek ihtiyaç plastik su şişesi

Kışın çamaşır kurutma işlemini daha keyifli bir deneyim haline getirebilirsiniz. Aynı zamanda bu yöntem sayesinde çamaşırlar pratik bir şekilde kuruyacaktır.

Kurutma makinesi olmadığında yalnızca plastik şişe kullanarak eşyalar için pratik bir çözüm oluşturulabilir. Günlük hayatın en yorucu işlemlerinden biri olan çamaşırlar, uzun bir zamanlamaya ihtiyaç duyabilir.

Kış aylarında ise çamaşır kurutmak her zamankinden daha zor bir işlemdir. Kurutma makinesinde kısa sürede halledilenler normal şartlarda aynı olmaz. Hızlı ve etkili bir şekilde kurutma yapabilmek için basit bir yöntem bulunuyor.

Plastik bir şişe alıp alt ve üst kısımlarını kapak yanından keserek yatay olarak açık bir tüp oluşturun. Ardından alanı artırmak ve daha çok çamaşıra yer vermek için kurutma rafının ucuna yerleştirin. Bu teknik, kurutma telinin çamaşırlarla temas etmemesini sağlar. Teknik sayesinde kumaş boyalarını koruyarak daha hızlı kurutma işlemi yapılabilir.

Çamaşırları kapalı alanlarda kurutmayın

Kapalı alanlarda çamaşır kurutmak her ne kadar faydalı gibi görünse de öyle değildir. Odadaki nem, kumaşlar için rahatsız edici kokular yayılmasına neden olur. Uygun havalandırma koşulları çok daha etkili olacaktır.

Bu nedenle balkon, teras, bahçe gibi ortamlarda çamaşır kurutmak daha sağlıklıdır. Oda içindeki nem dengesizliği nedeniyle iç kısımlarda çamaşır kurutmak kötü sonuçlar doğurabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir