Ferrari’nin Bu Modeli 100 KM’ye 3,3 Saniyede Çıkıyor! Görmek İçin Çok Uzağa Gitmenize Gerek Yok

Ferrari Purosangue, İstanbul Kuruçeşme’deki FerMas Showroom’unda sergilenmeye başladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Ferrari’nin “Purosangue” modeli ocak ayı boyunca FerMas Oto Showroomu’nda sergilenecek. Ferrari tarihinin ilk 4 kapılı ve 4 koltuklu modeli olan Purosangue, tasarım ve teknik özellikleriyle rakiplerinden ayrışıyor.

Ferrari’nin modern arketiplerine kıyasla bütünüyle farklı ve yenilikçi bir yaklaşımla Maranello mühendisleri tarafından tasarlanan Purosangue, 0’dan 100 km/s hıza 3.3 saniyede, 0’dan 200 km/s hıza ise 10.6 saniyede ulaşıyor. Otomobilin önüne yerleştirilen V12 motora sahip tek Ferrari olan Purosangue, 725 HP güç ve 716 Nm tork ile üstün bir performans sunuyor.

Açıklamada görüşleri yer verilen FerMas Şirket Müdürü Özgür Süslü, Purosangue’yi FerMas’ta sergiliyor olmaktan ötürü heyecanlı olduklarını belirterek, “İsmi İtalyanca’da ‘Safkan’ anlamına gelen Purosangue, sadece performans, sürüş keyfi ve konforu mükemmel bir uyum içinde sunmakla kalmıyor; adına yaraşır şekilde markanın ikonik DNA’sını koruyor. Her Ferrari modeli gibi Purosangue de performans, stil, tasarım ve teknolojisi ile benzersiz. Elbette, Ferrari tarihindeki ilk dört kapılı ve dört koltuklu model olmasıyla da ayrışıyor. Türkiye’den 30 adetlik sipariş alan Purosangue’nin teslimatlarına başladık. Bu yıl beş adedi sahiplerine teslim etmeyi planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Açıklamaya göre bağımsız dört tekerlek direksiyon sistemi, 6 yönlü Şasi Dinamik Sensörlü ABS evo da dahil en güçlü spor otomobillerinde sunulan özellikleri de dinamiklik açısından Purosangue’yi diğer araçlardan ayrıştırıyor. . Purosangue’nin geniş kabin alanı ve sağladığı konfora ek olarak bu modelde aktif süspansiyon sistemi de kullanılıyor.

Geri dönüştürülmüş polyesterden üretilen Alcantara döşeme gibi isteğe bağlı olarak sunulan birçok opsiyon da modeli farklılaştırıyor. Entegre ses yalıtımlı ve tamamen karbon fiber tavan, alüminyum tavandan yüzde 20 daha hafif ve cam tavanlar kadar dayanıklı olmasıyla da öne çıkıyor.

Ön kapılar geleneksel formda 63 derece açılırken, arka kapılar ise geriye doğru 79 derece açılarak Ferrari’nin benzersiz estetiğini taşımayı sürdürüyor.

Purosangue’nin bagajı tüm arka koltukların katlanabilir olması ile Ferrari modelleri içinde en büyük hacme sahip olacak şekilde tasarlandı. Elektrikli Stabilus bagaj sistemi de bagaj kapağının 73 dereceye kadar açılmasını sağlayarak kolay erişim sunuyor. Böylece büyük eşyaların da kolayca yüklenip, boşaltılmasına imkân sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir