Dilan Polat Hakkında Flaş Gelişme! Tahliye Mi Oluyor?

3 Mayıs günü Polat’ın vücuduna ve tırnaklarına zarar verdiği iddiaları gündeme gelmişti. Kayınvalide Şükran Polat da çıkan iddiaları onaylamış gelininin psikolojisinin iyi olmadığını ve kendisine zarar verdiğini paylaşım yaparak doğrulamıştı. Bu durumun yaşanması üzerine avukatının tahliyesini talep ettiği öne sürüldü.

Lüks yaşantılarıyla aylarca gündemden düşmeyen ve gelirlerinin kaynağı merak konusu olan Dilan Polat ve Engin Polat çifti, 1 Kasım günü gözaltına alındı.

Çift, kara para aklama, vergi kaçırma ve örgüt kurma suçlarından haklarında başlatılan soruşturma sonucunda tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Polat ailesine yönelik açılan ilk soruşturma 19 Nisan tarihinde kara para aklama soruşturması kapsamında vergi usul kanununa muhalefet suçundan tahliye kararı verilirken, Küçükçekmece Adliyesi’nde devam eden Banu Parlak’ın iş yerinin kurşunlanması davasında ise tutukluluğunun devamına hükmedildi.

DİLAN POLAT: NEDEN TAHLİYE KARAR UYGULANMIYOR

Tutuklu bulunduğu cezaevinde ‘Neden tahliye kararı uygulanmıyor’ diyerek sinir krize geçiren Polat, intihar girişiminde bulundu.

Kendine zarar veren Polat’ın tedavisi cezaevinde yapılırken, 6 aydır cezaevinde bulunan Polat hakkında yeni bir gelişme yaşandı.

AVUKATI TAHLİYE TALEBİNDE BULUNDU

Sabah gazetesinden Arzu Kaya’nın haberine göre, Polat’ın avukatının, sağlık sorunları nedeniyle cezaevinde kalmasının elverişli olmadığı gerekçesiyle tahliye talebinde bulunduğu ve soruşturmanın yürütüldüğü savcılığa dilekçe verdiği öğrenildi.

SAVCILIK RAPOR İSTEDİ

Başsavcılık, Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na yazı yazarak Dilan Polat’ın en yakın Adli Tıp Kurumu birimine sevk edilmesine karar verdi.

Savcılığın ayrıca Polat’ın tutuklu olarak cezaevi koşullarında bulunmasının sağlık durumu açısından tehlike arz edip etmediği, tıbbi açıdan cezaevi koşulları altında bulunmasında sakınca olup olmadığı konusunda rapor alınmasını istediği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir