Cumhuriyet’in 100. yılı kutlamasında öğrencilere Kuran dinletilecek

Cumhuriyet’in 100. yılı kutlamaları nedeniyle Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan program için liselere yazı gönderildi. Buna göre öğrencilere kutlama adı altında Kuran dinletilecek.

Evrensel’den Damla Kırmızıtaş’ın haberine göre, Ankara İl Eğitim Müdürlüğü Cumhuriyetin 100. yılı kutlama programı için Ankara’daki ortaöğretim kurumlarına bir yazı gönderdi. Yazıda, 23 Ekim günü Talim ve Terbiye Kurulu Konferans Salonunda gerçekleştirilecek olan “Cumhuriyetin 100. yılı kutlaması”nın program içeriği imam hatip öğrencileri tarafından hazırlandığı belirtilirken program akışında ‘Kur’an-ı Kerim Tilaveti’, ‘Cumhuriyetimizin 100.Yılında 100 Hatim Duası’ gibi başlıklar dikkat çekti.

İLLERE DE YAZI GÖNDERİLDİ: ‘GÖREV DİN ÖĞRETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE VERİLDİ’

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından il/ilçe milli eğitim müdürlükleri, okul müdürlükleri ve yurt dışı temsilciliklerine gönderilen genelgede, “Tüm Şehit ve Gazilerimiz İçin Hatim, Mevlit ve Anma Programları” ile “Geçmişin Mirasına Sahip Çıkarak Geleceğe Hazırlanan Nesiller Mûsikî Konseri” faaliyetlerinin düzenlemesi Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne verildiği kaydedildi.

Cumhuriyetin 100.yılı kutlaması doğrultusunda, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından il/ilçe milli eğitim müdürlükleri ve okul müdürlüklerine gönderen yazıda ise, Amasya, Samsun, Erzurum, Sivas, Ankara, Çanakkale, İzmir ve İstanbul illerinde ‘mûsikî programı uygulayan Anadolu imam hatip liseleri’ öğrenci koroları tarafından konserler planlanacağı kaydedildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir