Yeni Şafak yazarı Ünal’dan “Esenyurt saldırısı” yorumu: Başta ABD olmak üzere dünyanın hemen her ülkesinde sıkça yaşanan hadiseler

Yeni Şafak yazarı Aydın Ünal, İstanbul Esenyurt’taki bir tekel bayisinde iki kişinin öldüğü silahlı çatışmaya ilişkin, “Türkiye, bu tür suçların sayısıyla dünyada farklı bir yerde durmuyor. Başta ABD olmak üzere dünyanın hemen her ülkesinde sıkça yaşanan hadiseler bunlar” dedi. 

Ünal, yazısında, Esenyurt’taki saldırı görüntülerinin etkili olduğunu belirterek, “Önce saldırganlar üzerinden politik mesaj çıkarmaya çalıştılar. Saldırganlar bekledikleri gibi çıkmayınca, yani HDP/PKK sempatizanı çıkınca, bu sefer güvenlik konusu üzerinden topluma karamsarlık pompalamaya çalıştılar” ifadelerini kullandı. 

Esenyurt hadisesi üzerinden devleti uyaran Ünal, emniyetin medyanın yönlendirmesine müsaade etmemesi gerektiğini ifade ederek, “Devletin bu hadiseden çıkarması gereken ikinci ders de manipülasyonun artık ne boyutta bir tehdit teşkil ettiğini görmesi olacaktır. Esasen bunu son seçimlerde bariz şekilde yaşadık. Esenyurt hadisesi yeni bir uyarıdır. Bir takım merkezlerin, odakların toplumun vicdanı üzerinde bu kadar kolay oynayabilmeleri, tekrar söyleyelim, milli güvenlik sorunudur” görüşünü savundu. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir