AK Partili Zengin’den Sofuoğlu’na: Kendini ‘Allah’ zanneden insanlara söylüyorum

Sakarya Üniversitesi tarih bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun, kadına yönelik şiddete karşı 6284 sayılı kanuna destek veren Aile Bakanı Derya Yanık, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin ve Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek’e yönelik ‘cehennemli’ tehdidi gündem oldu.

Sosyal medyadan Yanık, Zengin ve Atabek’in fotoğraflarını paylaşan Sofuoğlu “Listenin neresinde olurlarsa olsunlar, Kabe’nin örtüsüne sarılı olsalar bile, cehennem soğuyuncaya kadar cehennem soğuyuncaya kadar cehennem soğuyuncaya kadar…” notunu düştü.

ZENGİN: BU TEHDİT DEĞİL DE NEDİR?’

CNNTürk’ten Dicle Canova’ya konuşan Özlem Zengin, Sofuoğlu’nun tehdidine yanıt verdi.

AK Parti Grup Başkanvekili Zengin şunları söyledi: “Tweette ‘Listenin neresinde olursa olsun Kabe’nin örtüsüne sarılı olsalar bile cehennem soğuyuncaya kadar…, Cehennem soğuyuncaya kadar… Cehennem soğuyuncaya kadar…’ ifadeleri var. Bu tehdit değil de nedir? Kendini ‘Allah’ zanneden insanlara söylüyorum. Ben Elhamdülillah Müslümanım, şu anda abdestliyim, oruçluyum ve cennete kimin gidip gitmeyeceğine sadece Allah karar verir. Bu tehdidi yapanlar AK Partili falan da değiller.

Ben AK Parti’nin Grup Başkanvekiliyim. Ne olup olmayacağıma bunlara karar vermeyecekler. Ahirette ne olacağına Allah’ın karar verdiği gibi burada ne olup biteceğine millet karar verecektir. Ben AK Parti’nin inşasından beri varım. Binlerce kadın ve erkekten destek mesajları telefonları aldım.

AK Parti’yi kadınlar inşa etti. Kadın haklarından geri adım yok.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir